Kumulacja Aktywności- edycja 2016r.

14482013 254752154926134 2472391136587287851 o

W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum po raz drugi bierze udział w projekcie "Kumulacja Aktywności". Oto relacja uczennicy, a jednocześnie czynnej uczestniczki zajęć:

Wielu nastolatków biernie spędza czas wolny. Często wynika to z lenistwa.

Kiedy mój tata wrócił z pierwszego zebrania i opowiedział mi o możliwości poprawienia aktywności fizycznej na zajęciach Kumulacji Aktywności, nie byłam co do tego przekonana. Martwiłam się, że braknie mi czasu na naukę i własne zainteresowania, ale gdy dowiedziałam się, że kilka osób z mojej klasy będzie uczęszczać na zajęcia postanowiłam się zapisać. Śmiało mogę powiedzieć, iż był to jeden z lepszych wyborów jakich mogłam dokonać.

Pierwsze zajęcia odbyły się 17 września o godzinie 9.00. Prowadzi je Jakub Ilewicz. Spotkaliśmy się na dużej sali w naszej szkole. Żaden z uczestników nie spodziewał się tak dobrej zabawy. Mimo dużego wysiłku wszyscy świetnie się bawili. Hasło „pompki, brzuszki i bieganie” na początku nas przeraziło, lecz jak się okazało nie było to takie straszne.

Po pierwszych zajęciach sądziłam, że każde kolejne będą wyglądać podobnie, jednak myliłam się. Tydzień później mieliśmy grę w terenie (tzw. podchody). Wyprawa na Kozią Górkę była dosyć męcząca, ale zadania, które po drodze wykonywaliśmy sprawiły, że zapomnieliśmy o wysiłku.

Na zajęciach, na boisku przy ZS Ogrodniczych mieliśmy okazję sprawdzić jak daleko i wysoko skaczemy, jak szybko biegamy oraz jak daleko rzucamy. Nie zabrakło również gry zespołowej jaką była koszykówka.

Po drugiej części podchodów (tym razem w centrum Bielska) grupa pana Michała cieszyła się z wygranej.

Najbardziej męczącymi zajęciami były te w klubie Enjoy. Podczas wykonywania mnóstwa różnorodnych ćwiczeń rozciągaliśmy i wzmacnialiśmy wiele mięśni naszego ciała. Nie obyło się oczywiście bez obolałych mięśni nieprzyzwyczajonych do wysiłku. Jednak dało to dużą satysfakcję i chęć do dalszych ćwiczeń.

Po regularnym chodzeniu na zajęcia odczuwalna jest lekkie poprawienie kondycji. Jak się okazało zajęcia były też doskonałą okazją do poznania nowych osób. Zawsze panuje luźna i przyjemna atmosfera, co sprzyja większemu zaangażowaniu do ćwiczeń.

Teraz pozostaje psychiczne przygotowanie się na sobotnią, 3-godzinną wyprawę na Magórkę. J. Urbańska 2 Gim

14355760 246460829088600 2564110219121637423 n