Pożegnanie z Gimnazjum

 

DSC 4926.jak zmniejszyc fotke pl

 

Nadszedł moment pożegnania kolejnej klasy Gimnazjum Dwujęzycznego, w tym roku jednak było to pożegnanie wyjątkowe. Po raz ostatni w krótkiej, ale pięknej historii szkoły podziękowaliśmy uczniom, rodzicom, nauczycielom za pracę włożoną w naukę i kształtowanie pozytywnych postaw w życiu codziennym.

Drodzy (wszyscy) Absolwenci naszego Gimnazjum! Byliście żywiołowym, uśmiechniętym, ambitnym i otwartym na wiedzę zespołem młodych ludzi. Dziękujemy Wam za to, że współtworzyliście tę placówkę, byliście jej fundamentem i budulcem. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko budynek i nauczyciele, szkoła to przede wszystkim Wy.

The Beatles „Let it Be”

And when the night is cloudy
There is still a light that shines on me
Shine until tomorrow
Let it be […]

Na Święta

cinnamon stars 2991174 640

 

Ernest Bryll "Zejdźmy się na wilię"

 

Zejdźmy się jak na wilię. Razem podzielimy

Nasz strach, strapienie, niejasność, zwątpienie

Może ten chleb kamienny dotknięty przez innych

Stanie się miękkim chlebem naszej ziemi

[...]

 

Całej społeczności szkolnej życzymy chwil wytchnienia i refleksji z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Święto odzyskania niepodległości

polish flag 2963853 640

 

„Polacy w chwilach najcięższych wyzwalają takie zasoby sił- zapobiegliwą pracowitość, samorzutną dyscyplinę i zdumiewającą inicjatywę- że potrafią przezwyciężyć wszystkie trudności. Ta cudowna właściwość ze szczególną mocą objawiła się w 1918r.”  E. Kwiatkowski

 

Dzisiaj, to co kiedyś było marzeniem jest oczywistością, a to co oczywiste także godne jest szacunku. Dzisiaj zatem świętujemy 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna pragnie złożyć szczere i ciepłe życzenia pięknie i rodzinnie spędzonych dni świątecznych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, szanujmy się nawzajem ponad różnicami, nie kłóćmy się, a i uśmiech nic nie kosztuje.

 

Podziękowania za przygotowanie koncertu "Dla Niepodległej" dla uczniów ZSO oraz Pani Prof. Izy Podlewskiej-Lasler i Pana Prof. Łukasza Świątka.

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

DSC 2451.jak zmniejszyc fotke pl

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy trzecią klasę gimnazjum- zespół zgrany, uśmiechnięty i niezwykle kreatywny. Gratulujemy Wam i Waszym Rodzicom znakomitych wyników w nauce, jednocześnie życzymy sukcesów w dalszej karierze naukowej!

Za organizację pięknego pożegnania dziękujemy klasie drugiej gimnazjum oraz ich wychowawcy.

 

DSC 2448.jak zmniejszyc fotke plDSC 0003.jak zmniejszyc fotke pl

Konkurs Fotograficzny MIGAWKA 2018

migawka18 plakat

 

Ogłoszono wyniki konkursu MIGAWKA 2018, w którym wystartowali gimnazjaliści naszej szkoły. Podczas 14. edycji konkursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Bielska-Białej nadesłano 395 fotografii wykonanych przez 124 młodych twórców. Konkurs składał się z 4 kategorii: Portret, Ruch, Miasto nocą, Jednostka w tłumie.

Lista osób nagrodzonych:

Kategoria: PORTRET

1 miejsce: Julia Barabasz

Kategoria: JEDNOSTKA W TŁUMIE

3 miejsce: Marysia Krzyżowska

Kategoria: MIASTO NOCĄ

3 miejsce: Julia Barabasz

Gratulujemy!

 

Praga 2018- wycieczka klasowa

DSC 2331.jak zmniejszyc fotke pl

 

Rozweselona grupa młodych ludzi raźnym krokiem przemierza park nieopodal punktu widokowego. Pilot zapewnia, że warto podjąć ten wysiłek, bo widok zapiera dech w piersiach. W powietrzu czuć zapach wiosennej beztroski i kwiaty kwitnącej lipy. Pilot nie mylił się, widok na Wełtawę i zabudowę Pragi po prostu zachwyca. Było warto.

 

Gdyby można było zaprogramować pamięć na uchwycenie i przechowanie konkretnych obrazów, to te z praskiej wycieczki stanowiłyby trzon wspomnień ostatnich kilku lat. Trzecia klasa gimnazjum nie tylko zobaczyła i zwiedziła najcenniejsze zabytki czeskiej stolicy, ale nade wszystko spędziła czas razem. Razem jedliśmy, śpiewaliśmy, razem narzekaliśmy i razem śmialiśmy się. To chyba ta szczególna więź sprawiła, że widok Pragi nabył jakby intensywniejszych barw.

 

Fall is here, hear the yell

Back to school, ring the bell

Brand new shoes, walking blues

Climb the fence, books and pens

I can tell that we're going to be friends

I can tell that we're going to be friends

Jack White

 

DSC 2339.jak zmniejszyc fotke pl

 

DSC 2124.jak zmniejszyc fotke pl