Praga 2018- wycieczka klasowa

DSC 2331.jak zmniejszyc fotke pl

 

Rozweselona grupa młodych ludzi raźnym krokiem przemierza park nieopodal punktu widokowego. Pilot zapewnia, że warto podjąć ten wysiłek, bo widok zapiera dech w piersiach. W powietrzu czuć zapach wiosennej beztroski i kwiaty kwitnącej lipy. Pilot nie mylił się, widok na Wełtawę i zabudowę Pragi po prostu zachwyca. Było warto.

 

Gdyby można było zaprogramować pamięć na uchwycenie i przechowanie konkretnych obrazów, to te z praskiej wycieczki stanowiłyby trzon wspomnień ostatnich kilku lat. Trzecia klasa gimnazjum nie tylko zobaczyła i zwiedziła najcenniejsze zabytki czeskiej stolicy, ale nade wszystko spędziła czas razem. Razem jedliśmy, śpiewaliśmy, razem narzekaliśmy i razem śmialiśmy się. To chyba ta szczególna więź sprawiła, że widok Pragi nabył jakby intensywniejszych barw.

 

Fall is here, hear the yell

Back to school, ring the bell

Brand new shoes, walking blues

Climb the fence, books and pens

I can tell that we're going to be friends

I can tell that we're going to be friends

Jack White

 

DSC 2339.jak zmniejszyc fotke pl

 

DSC 2124.jak zmniejszyc fotke pl