Spotkania międzykulturowe- Indie

DSC 0118

DSC 0107

W piątkowy melancholijny listopadowy poranek uczniowie udali się w słoneczną podróż do Indii. Stało się tak za sprawą odzianych w tradycyjne indyjskie stroje Julii Adamczyk-Jóskow oraz Magdaleny Jakubiec z drugiej klasy gimnazjum. Uczennice w błyskotliwym wystąpieniu przybliżyły kulturę i zwyczaje indyjskie.

Okazało się, że Indie pachną egzotycznymi przyprawami, kuszą nasyconymi barwami i zachęcają do odwiedzenia tańcem rodem z Bollywood. Ten obraz dopełnia skomplikowana struktura społeczna oraz niepowtarzalne wierzenia.

Należy jedynie zachęcić uczniów do eksplorowania i odkrywania świata znanego z lekcji historii i geografii, w przyszłości wiedza posłuży im jak najlepszy przewodnik.

DSC 0106

Fragment wystąpienia:

"Wedding ceremony in India is very specific. It's often arranged by parents. When men ends 24 years and does't have wife his parents choose one for him. When they select one from photos and apparance they decide to meet  the girl and her family. When men likes her and parents like her family, it means that the following day  they get engaged. One month leter the wedding is organized- guests (friends, and family) are wearing beautiful costumes and henna tatoos. From early morning everyone prays for young couple and throws rice on their heads (which is the symbol of praying). "