Na tropach Białej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie filmowym "Młodzieżowa ekipa filmowa na tropie tajemnic przyrody" zorganizowanym przez Telewizję Regionalną. Przedmiotem projektu były warsztaty filmowe, dotyczące technik filmowania i montażu w kontekście realizacji filmu przyrodniczego.

Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej, w trakcie której uczniowie klasy 2 gimnazjum zdobywali wiedzę w zakresie technik audiowizualnych. Wtedy narodził się pomysł na scenariusz do filmu o rzece Białej pt. "Biała tajemnica". Część praktyczna realizowana była w plenerze nad rzeką, gdzie młodzież za pomocą kamery i aparatów fotograficznych rejestrowała obraz i dźwięk. W trakcie realizacji zdjęć młodzi filmowcy wykazali się silną determinacją, inwencją twórczą, a towarzyszące całemu przedsięwzięciu nieoczekiwane sploty zaskakujących i zabawnych wydarzeń spowodowały, że praca nad filmem stała się dla wielu niezapomnianą przygodą.

Już niebawem będzie można zobaczyć efekty pracy uczniów w postaci pięciominutowego epizodu filmowego, który stanie się częścią filmu dokumentalnego wyemitowanego w Telewizji Regionalnej.

Wkróce także więcej zdjęć...